Kolejny projekt ERASMUS+ w naszej szkole (18.09.2019)

Zespół Szkół nr 1 w Goleniowie, po raz kolejny, pozyskał dofinansowanie z programu Unii Europejskiej ERASMUS+

Współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+

na realizację projektu Wysokie kwalifikacje zawodowe - szansą na europejskim rynku pracy, Akcja 1: Mobilność Edukacyjna.  Wysokość pozyskanego dofinansowania wynosi 40556 EUR.  Projekt będzie trwał 12 miesięcy.

W tym roku złożono 1035 wniosków, z czego dofinansowanie otrzymało 298. W województwie zachodniopomorskim złożono 37 wniosków a dofinansowanie otrzymało tylko 7 projektów. Jesteśmy bardzo dumni, że znaleźliśmy się w gronie najlepszych. Aby otrzymać dofinansowanie na realizację projektu należało uzyskać minimum 90 pkt.  na 100 możliwych do uzyskania.

 

Uczestnikami projektu jest 18 uczniów  kształcących się w zawodzie technika informatyka i technika logistyka w Zespole Szkół nr 1 w Goleniowie, którzy w roku 2020 odbędą  3 – tygodniowe staże we Włoszech u partnera Sistema Turismo s.r.l.

 

Termin staży:

Staż: 01.03 – 21.03.2020 r. (21 dni).

Staż będzie obejmował szkolenie zawodowe w zakresie technologii informatycznej i logistyki i jest zgodny z programem praktyk w tych zawodach oraz podstawą programową kształcenia zawodowego w tym typie szkoły.

 

Główne cele projektu to: poszerzenie wiedzy teoretycznej i praktycznej w dziedzinie IT i logistyki, porównanie zdobytej wiedzy ze standardami europejskimi, podniesienie praktycznej znajomości języka angielskiego i włoskiego, rozwój osobisty w zakresie komunikacji międzykulturowej i społecznej, otrzymanie certyfikatu Europass Mobilność potwierdzającego umiejętności i kwalifikacje zdobyte za granicą, wykorzystanie nabytych doświadczeń w procesie współpracy międzynarodowej i dostosowania oferty edukacyjnej szkoły do wymogów europejskich, wdrożenie procedur ECVET uznawania kwalifikacji.

 

Staże zawodowe we Włoszech rozszerzą umiejętności językowe uczniów, niezbędne do wykonywania pracy w tych zawodach. Zdobyte doświadczenie w zagranicznych przedsiębiorstwach pozwoli uczniom poszerzyć wiedzę i umiejętności z zakresu organizacji i techniki pracy. W perspektywie ułatwi to przyszłym absolwentom odnalezienie się we współczesnym rynku pracy i umożliwi znalezienie atrakcyjnej pracy.

 

Uczniowie po odbyciu staży uzyskają również certyfikat tzw. Europass Mobilność –potwierdzający poziom wiedzy, umiejętności i kwalifikacje zdobytych za granicą. Uzyskany certyfikat nada europejski charakter procesowi kształcenia w ZS1 Goleniów i przyczyni się do wzmocnienia pozycji  absolwentów na rynku pracy w Polsce, jak i w UE. Uczniowie ci będą biegle posługiwali się językiem angielskim w zakresie słownictwa zawodowego i branżowego. Dzięki stażom zapoznają się z nowoczesnymi metodami pracy, nauczą się posługiwać technikami pracy na różnych stanowiskach.

 

Nad prawidłowym przebiegiem staży czuwać będą opiekunowie, który dokonają oceny umiejętności opanowanych przez uczniów podczas stażu na podstawie obserwacji i sposobu wykonywania zadań, czynności, poleceń oraz sposobu prowadzenia dziennika praktyk. Do rezultatów miękkich zaliczymy: wzrost rozwoju osobistego uczniów w zakresie komunikacji międzykulturowej i społecznej, poszerzenie wiedzy teoretycznej i praktycznej, zapoznanie się z europejskimi standardami pracy i przenoszenie praktycznych rozwiązań na grunt krajowy, praktyczne wykorzystanie języka angielskiego. Nabycie tych kwalifikacji i umiejętności zwiększy szanse przyszłym absolwentom  szkoły na zatrudnienie w Polsce i na europejskim rynku pracy. Dzięki uczestniczeniu w stażach zagranicznych staną się bardziej mobilni na europejskim rynku pracy, zwiększy to również stopień przejrzystości i uznawalności kwalifikacji i kompetencji absolwentów szkoły.

 

Niewątpliwie projekt ten zacieśni współpracę szkoły z zagranicznym partnerem, oraz podniesie poziom jakości i atrakcyjności kształcenia. Dla uczniów stanie się bodźcem do osiągania wysokich wyników w nauce.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naboru do projektu w zakładce ERASMUS+.

Koordynator projektu Izabela Dudziec.

galeria zdjęć

« poprzedniawróćnastępna »

dane kontaktowe

ul. Maszewska 6, 72-100 Goleniów
tel./fax 91 418 2821
sekretariat czynny w godz. 7.15-15.15 ul. Maszewska 6

ul. Niepodległości 1, 72-100 Goleniów
tel./fax 91 418 0050, wew. 21
sekretariat czynny w godz.7.00 - 15.00 ul. Niepodległości 1 

e-mail: sekretariat@zs1goleniow.edu.pl
www: zs1goleniow.edu.pl

 

galeria zdjęć
pływalnia Fala Goleniów

kalendarz wydarzeń

Sierpień, 2020
PnWtŚrCzPtSN
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456

poprzedni msc dzisiaj następny msc

newsletter

Bądź na bieżąco! zapisz się do naszej listy wysyłkowej, aby otrzymywać informacje o aktualnościach na stronie.