EGZAMIN MATURALNY - ważne informacje (01.06.2020)

Harmonogram, wytyczne, materiały i przybory

 

WYTYCZNE DOTYCZĄCE EGZAMINU MATURALNEGO

1.      Na egzamin może przyjść wyłącznie osoba zdrowa bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.

2.      Na egzaminie nie może przyjść zdający, jeżeli przebywa w domu z osobą na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych albo sam jest objęty kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych.

3.      Rodzic nie może wejść na teren szkoły (z wyjątkiem sytuacji, kiedy zdający wymaga pomocy np. w poruszaniu się).

4.      Zdający nie powinni wnosić na teren szkoły zbędnych rzeczy, w tym książek, telefonów komórkowych, maskotek.

5.      Na egzaminie każdy zdający korzysta z własnych przyborów piśmienniczych, linijki, cyrkla, kalkulatora itd. Zdający nie mogą pożyczać przyborów od innych zdających.

6.      Szkoła nie zapewnia wody pitnej. Na egzamin można przynieść własną małą butelkę z wodą (mniej niż 1litr, w oryginalnie zamkniętym opakowaniu).

7.      Czekając na wejście do szkoły albo sali egzaminacyjnej, zdający zachowują odpowiedni odstęp (co najmniej 1,5 m) oraz mają zakryte usta i nos.

8.      Wszystkie egzaminy maturalne odbywają się w budynku przy ulicy Niepodległości 1

9.      W dniach 8 – 10 czerwca 2020r. absolwenci technikum wchodzą do szkoły głównym wejściem, natomiast absolwenci liceum wejściem na pływalnie „Fala”, kierując się bezpośrednio do sal zgodnie z harmonogramem. W pozostałych dniach zarówno absolwenci technikum jak i absolwenci liceum wchodzą do szkoły głównym wejściem i kierują się bezpośredni do sal zgodnie z harmonogramem.

10.  Harmonogram zdających z wykazem sal dostępny jest w sekretariatach szkoły oraz wychowawcy klas.

11.  Zdający wpuszczani są do sal na minimum 45 minut przed planowanym rozpoczęcie egzaminu z danego przedmiotu.

12.  Na teren szkoły mogą wejść wyłącznie osoby z zakrytymi ustami i nosem (maseczką jedno- lub wielorazową, materiałem, przyłbicą – w szczególności w przypadku osób, które ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa maseczką). Zakrywanie ust i nosa obowiązuje na terenie całej szkoły, z wyjątkiem sal egzaminacyjnych po zajęciu miejsc przez zdających. Podczas wpuszczania uczniów do sali egzaminacyjnej członek zespołu nadzorującego może poprosić zdającego o chwilowe odsłonięcie twarzy w celu zweryfikowania jego tożsamości (konieczne jest wówczas zachowanie co najmniej1,5-metrowego odstępu).Proszę pamiętać o dokumencie stwierdzającym tożsamość.

13.  Zdający są zobowiązani zakrywać usta i nos do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej. Po zajęciu miejsca w sali egzaminacyjnej (w trakcie egzaminu) zdający ma obowiązek ponownie zakryć usta i nos, kiedy:podchodzi do niego nauczyciel, aby odpowiedzieć na zadane przez niego pytanie, wychodzi do toalety, kończy pracę z arkuszem egzaminacyjnym i wychodzi z sali egzaminacyjnej.

14.  Należy również pamiętać o niedotykaniu dłońmi okolic twarzy, zwłaszcza ust, nosa i oczu, a także przestrzeganiu higieny podczas kaszlu i kichania (zakrywanie ust zgięciem łokcia)

15.  W przypadku egzaminu z języka polskiego, na którym dozwolone jest korzystanie przez grupę zdających ze słownika. Każdy zdający zanim skorzysta z niego musi zdezynfekować dłonie płynem znajdującym się w każdej sali obok słowników.

16.  Zdający potwierdzają swoją obecność na egzaminie, podpisując się w wykazie, korzystając z własnego długopisu, następnie zajmuje miejsce przy stoliku, którego numer został dla niego wylosowany

17.  Zdający może opuścić na stałe salę egzaminacyjną (jeżeli zakończył pracę z arkuszem) najpóźniej na 15 minut przed czasem wyznaczonym jako czas zakończenia pracy z arkuszem. W ciągu ostatnich 15 minut przed zakończeniem egzaminu (nawet jeżeli zdający skończył pracę z arkuszem egzaminacyjnym) zdający nie opuszczają sali egzaminacyjnej.

załączone pliki/dokumenty

« poprzedniawróćnastępna »

dane kontaktowe

ul. Maszewska 6, 72-100 Goleniów
tel./fax 91 418 2821
sekretariat czynny w godz. 7.15-15.15 ul. Maszewska 6

ul. Niepodległości 1, 72-100 Goleniów
tel./fax 91 418 0050, wew. 21
sekretariat czynny w godz.7.00 - 15.00 ul. Niepodległości 1 

e-mail: sekretariat@zs1goleniow.edu.pl
www: zs1goleniow.edu.pl

 

galeria zdjęć
pływalnia Fala Goleniów

kalendarz wydarzeń

Sierpień, 2020
PnWtŚrCzPtSN
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456

poprzedni msc dzisiaj następny msc

newsletter

Bądź na bieżąco! zapisz się do naszej listy wysyłkowej, aby otrzymywać informacje o aktualnościach na stronie.