Pożegnanie Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Goleniowie - Pani Małgorzaty Wojtysiak (01.07.2020)

W tym roku szkolnym przyszedł czas pożegnania Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Goleniowie – Pani Małgorzaty Wojtysiak.

Pani dyrektor, Wisława Szymborska napisała, iż „Każdy przecież początek to tylko ciąg dalszy, a księga zdarzeń zawsze otwarta w połowie”. Kolejne etapy życia kończą się, ale zaczyna się też coś nowego. Warto cieszyć się tym darem i tworzyć ciąg dalszy. Moment zakończenia kariery zawodowej skłania do podsumowań i refleksji. Swoją długoletnią pracą pedagogiczną zapisała się Pani na trwałe w historii goleniowskiego szkolnictwa i zapewne w pamięci kilku pokoleń uczniów, rodziców i nauczycieli.Odniosła Pani sporo sukcesów w nauczaniu i wychowaniu dzieci i młodzieży, bo oprócz tego, że uczyła ich pani matematyki, to wpajała im również chrześcijańskie wartości, kształciła patriotyzm oraz szacunek dla rodzimej kultury i tradycji.

Po 31 latach pracy zdecydowała się Pani na zasłużony odpoczynek. Ostatnie 24  spędziła Pani w budynku na Maszewskiej, chociaż od siedmiu lat częściej jednak bywała na Niepodległości. Od 2002 do 2006 roku pełniła Pani obowiązki wicedyrektora. Od roku 2006 do 2013 była  Pani dyrektorem Zespołu Szkół Zawodowych. W roku 2013 powierzono Pani  stanowisko dyrektora Zespołu Szkól nr 1. To trudna i wymagająca funkcja, bo praca z ludźmi to dobra, ale trudna szkoła życia.

W tej wyjątkowej chwili chcielibyśmy podziękować za wieloletni trud, sumienne i odpowiedzialne realizowanie zadań związanych z powierzonym stanowiskiem, dbanie o rozwój szkoły, troskę o uczniów, służenie radą i doświadczeniem. Będąc Dyrektorem szkoły musiała Pani podejmować dużo trudnych decyzji. Były łzy szczęścia, ale bywały też trudne momenty. Mamy jednak nadzieję, że przeżyła pani w murach szkoływiele miłych chwil.Życzymy, aby wszystkie plany i marzenia odkładane na później spełniły się właśnie teraz, żeby znalazła Pani czas dla siebie  na pielęgnowanie pasji i zainteresowań. Jak mówił ksiądz Jan Twardowski: ,,Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło, wtedy dopiero wszystko się zaczyna…”

Dziękujemy i prosimy zachować w sercu tylko te dobre wspomnienia

Wraz z odejściem pani dyrektor z  funkcji wicedyrektorów zrezygnowali pani Wioletta Mączkowska, pani Karolina Grygowska i pan Marcin Olesiński.

Nawet najbardziej zaangażowany i pełen pasji dyrektor nie poradzi sobie w swojej codziennej pracy, jeśli nie będzie miał wsparcia.  Nasi wicedyrektorzy to osoby, które pani dyrektor w tej mrówczej pracy sumiennie, rzetelnie i odpowiedzialnie pomagały. Z tego miejsca chcielibyśmy Wam również podziękować za wieloletnią pracę na tym stanowisku. Za wsparcie,  wyrozumiałość, służenie radą, słowa zrozumienia i tworzenie przyjaznej atmosfery.

„ Nauczyciel…to jedna z najbardziej wyjątkowych postaci na całym świecie, bo któż inny mógłby każdego dnia ofiarowywać to, co w nim najlepszego, cudzym dzieciom?”

Szanowna Pani Dyrektor, w imieniu społeczności uczniowskiej chcielibyśmy podziękować za wieloletnią pracę na rzecz szkoły i uczniów, za pochylanie się nad naszymi problemami, docenianie naszych sukcesów, stwarzanie możliwości rozwoju, zdobywania wiedzy. Dzięki Pani zaangażowaniu mogliśmy się tutaj uczyć, rozwijać swoje talenty, brać udział w różnych przedsięwzięciach, które dawały nam satysfakcję i poczucie spełnienia.

Szanowna Pani Dyrektor, życzymy dobrego  zdrowia, pogody ducha oraz realizacji marzeń i zamierzeń,  na które wcześniej nie miała Pani czasu. Niech czas ocali od zapomnienia wspólnie spędzone chwile i wspólne radości.

Marzec, 2024