Szkolne Mistrzostwa Polski Modeli Samochodów TAMIYA ECO RC Goleniów 2016 (21.03.2016)

Organizatorami Szkolnych Mistrzostw Polski Modeli Samochodów EKO RC Tamiya był: Zespół Szkół nr 1 w Goleniowie oraz DC Edukacja Sp. z o.o. w Gdańsku.

Wszystkie szkoły uczestniczące w Mistrzostwach brały wcześniej udział w „Projekcie Współpracy Ponadnarodowej Zielona Energia w Szkołach”, w ramach którego wyposażone zostały w zdalnie sterowane modele samochodów w skali 1:10 na podwoziu Tamyia TT01 z hybrydowym źródłem energii wykorzystującym technologie wodorowe oraz zasilanie elektryczne.

Mistrzostwa, które odbyły się w Goleniowie są polskimi eliminacjami do międzynarodowych zawodów 24h de Saint Jo, a zwycięzca Szkolnych Mistrzostw Polski Modeli Samochodów EKO RC Tamiya weźmie udział w wyścigu zaplanowanym w dniach 29-30 kwietnia 2016 r. we Francji.

Wyścig 24h de Saint Jo to wyścig zdalnie sterowanych modeli samochodów w skali 1:10,  trwającego 24 godz.  nawiązującego  do słynnego wyścigu samochodowego i motocyklowego 24h Le Mans, który odbywa się od 1923 r.

Szkoły biorące udział w zawodach:

1.   Technikum Morskie w Zespole Szkół Morskich w Darłowie
  2.   Technikum Budowlane w Zespole Szkół Nr 2 w Choszcznie
  3.   Technikum Morskie i Politechniczne w Zachodniopomorskim  Centrum Edukacji     Morskiej i Politechnicznej w Szczecinie
  4.   Technikum Zawodowe Nr 4 w Zespole Szkół Nr 5 w Szczecinku
  5.   Technikum Budowlane w Zespole Szkół Nr 7 w Koszalinie
  6.   Technikum Nr 1 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowogardzie
  7.   Technikum Inżynierii Środowiska i Melioracji w Zespole Szkół Agrotechnicznych w Sławnie
  8.   Technikum Zawodowe w Zespole Szkół Nr 6 w Szczecinku
  9.   Technikum w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim
  10.   Technikum Elektroniczne w Zespole Szkół Nr 9 w Koszalinie
  11.   Technikum Łączności w Zespole Szkół Łączności w Szczecinie
  12.   Technikum Ogrodnicze w Centrum Edukacji Ogrodniczej w Szczecinie
  13.   Technikum Kształtowania Środowiska w Zespole Szkół Nr 2 w Szczecinie
  14.   Technikum Zawodowe Nr 1 w Zespole Szkół Budowlanych w Szczecinie
  15.   Technikum Zawodowe nr 3 w Zespole Szkół nr 4 Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wałczu
  16.    Technikum Nr 1 w Zespole Szkół nr 1 w Goleniowie

Swoją obecnością zaszczycili nas:

Pani Janina Mucek – Dyrektor Wydziału Edukacji Gminy Goleniów

Przewodniczący Rady Gminy – Pan Łukasz Mituła

Kamila Folaufová | H2AC coordinator Horizon International

Prezes DC Edukacja – Pan Dariusz Kołodziejczyk

Przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Beata Witkowska

Gazeta Goleniowska

Radio Szczecin

Dyrektorzy Szkół biorących udział w zawodach

Nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół nr1 w Goleniowie

WYNIKI

1 MIEJSCE  -  Technikum Zawodowe nr 3 w Zespole Szkół nr 4 Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wałczu

2 MIEJSCE  -  Technikum Morskie i Politechniczne w Zachodniopomorskim  Centrum Edukacji     Morskiej i Politechnicznej w Szczecinie

3 MIEJSCE - Technikum Zawodowe w Zespole Szkół Nr 6 w Szczecinku

Drużyna z Technikum Nr 1 w Zespole Szkół nr 1 w Goleniowie w składzie: Emil Foremski, Damian Litwiak, Daniel Malinowski, Oskar Piątkowski, opiekun drużyny – Robert Raźniak. Drużyna zajęła 15 miejsce.  Po 100 okrążeniach  drużyna była w pierwszej trójce, spalił się jednak silnik, po wymianie silnika jeszcze na chwilę samochód wrócił na tor. Awarii uległ jednak regulator obrotów, a później tylny napęd. Zaangażowanie drużyny było tak duże, że do samego końca wyścigu próbowali naprawić uszkodzone auto.

Nagrody:

1 miejsce – puchar ufundowany przez Starostę Goleniowskiego Pana Tomasza Kulinicza, nowy model samochodu Tamiya na wyścig we Francji, komplet opon, silnik szczotkowy, jako części zamienne do modeli samochodów Tamiya TT01/TT02.

2 miejsce i 3 miejsce – komplet opon, silnik szczotkowy, jako części zamienne do modeli samochodów Tamiya TT01/TT02.

Pozostałe drużyny - silniki szczotkowe jako części zamienne do modeli samochodów Tamiya TT01/TT02.

Sponsorzy :

Marbud - Goleniów

Asprod – Kliniska Wielkie

TextilPrint -  Edyta Szawioła - Goleniów

Karczma u Urszuli i Jędrka -  Urszula i Andrzej Wojtarowicz - Goleniów

Met-Instal – Goleniów-  Józef Szykuć

Zarząd Powiatu Szczecineckiego na czele ze Starostą Panem Krzysztofem Lisem.

Partner :

Ośrodek Sportu i Rekreacji – Goleniów

Nagrody ufundowali:

1.Oficjalny przedstawiciel Firmy Tamiya  ATA spółka z o.o

2.DC Edukacja

3.Horizon Educational

4.Starosta Goleniowski Pan Tomasz Kulinicz

5.Osoba prywatna (anonimowy darczyńca)

Więcej informacji na oficjalnej stronie www.ecorc.pl