Uczennice Technikum Nr1 z Zespołu Szkół nr 1 w Goleniowie ubiegają się o mandaty do Sejmu Dzieci i Młodzieży (03.04.2015)

Uczennice Technikum Nr 1 w Zespole Szkół nr 1 w Goleniowie Patrycja Węgierska i Aleksandra Wojtysiak, ubiegając się o mandat XXI sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży postanowiły sprawdzić, czym zajmuje się młodzież w Goleniowie.

Aby odpowiedzieć na pytanie „W jaki sposób młodzi ludzie spędzają swój wolny czas?” dziewczyny przeprowadziły krótką ankietę podczas spaceru po centrum Goleniowa. Na trasie uczennic, oprócz przypadkowych mieszkańców Goleniowa – którzy byli najcenniejszym źródłem informacji, znalazły się różne instytucje, m.in.: Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta i Gminy, Goleniowski Dom Kultury, plac Rotmistrza Witolda Pileckiego, Centrum Animacji Młodzieży, Teatr Brama, Zespół Boisk, Pływalnia „Fala”. Link do filmu

Oprócz badania społeczności lokalnej za pomocą ankiet – ok. 45 osób, dziewczęta spotkały się z przedstawicielami władz – w tym m.in. Starostą Goleniowskim Tomaszem Kuliniczem, Burmistrzem Gminy Goleniów Robertem Krupowiczem, Dyrektorem Goleniowskiego Domu Kultury Aleksandrą Holz.

Z przeprowadzonego badania udało się wyciągnąć wniosek, że mimo, iż miasto Goleniów jest atrakcyjnym miejscem dla młodych ludzi i oferuje różnorodne formy spędzania wolnego czasu, to brakuje jeszcze kilku elementów, a młodzież woli przesiadywać w galerii handlowej niż korzystać z proponowanych im form spędzania wolnego czasu. Ankietowani wskazywali miejsca, z których są dumni w naszym mieście – m.in. plac Rotmistrza Pileckiego, Pływalnia Fala, imprezy plenerowe: Bramat, Festiwal Hanzeatycki czy Mila Goleniowska. Respondenci uznali za niedogodność m.in. niedostępność darmowego Wi-Fi - choćby w centrum miasta, zamknięcie kina czy też brak ścieżek rowerowych połączonych w jeden ciąg komunikacyjny.