Uroczyste pożegnanie absolwentów w Zespole Szkół nr 1 w Goleniowie (28.04.2015)

Dnia 23 kwietnia 2015r. w Zespole Szkół nr 1 w Goleniowie odbyło się uroczyste pożegnanie tegorocznych absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego oraz Technikum Nr 1. Wszystko to miało miejsce w uroczystej atmosferze, jaką dla starszych kolegów przygotowali uczniowie klasy II LA i 3 THE.

To wyjątkowa uroczystość i śmiało można stwierdzić, że najbardziej wzruszająca spośród wszystkich w ciągu tych kilku lat nauki. Tego dnia przychodzi czas podsumowań, refleksji i rozpoczęcia nowej dla absolwentów drogi.  Nie zabrakło, więc kilku poważnych i wzruszających słów pożegnania i podziękowań ze strony Pani Dyrektor Małgorzaty Wojtysiak, absolwentów i ich rodziców oraz życzeń od przewodniczącego Rady Rodziców Pana Tadeusza Felbura i przedstawiciela klas młodszych.

Oprócz życzeń były gratulacje, wyróżnienia i nagrody dla uczniów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce. Najlepszą absolwentką Zespołu Szkół nr 1 w Goleniowie w tym roku szkolnym została uczennica klasy III LD Natalia Butrymowicz, która osiągnęła średnią ocen 5,2.

Nagrodzonych zostało kilkunastu absolwentów, którzy ukończyli szkołę z wyróżnieniem uzyskując średnią ocen powyżej 4,75: Butrymowicz Natalia, Najwer Sonia, Waszczyk Klaudia, Paśko Mikołaj, Paprotny Mariusz, Merta Samanta, Grudzień Adrianna, Pietrzyk Magdalena, Radawiec Joanna, Jędrzejczak Justyna, Kwiatkowska Weronika, Lubowicka Weronika, Beyer Kinga, Dunowska Monika, Szczęsna Ewelina, Pabisiak Olga, Jaworska Joanna, Gierut Sylwia, Chojnacka Dagmara.

Wyróżniono również uczniów, którzy uzyskali średnią ocen powyżej 4,5: Baszak Agnieszka, Pesta Aleksandra, Borecka Monika, Buczkowska Joanna, Stefańska Klaudia, Stefańska Marlena, Pełnikowski Patryk, Bielawska Kinga, Włodarczyk Marcelina, Kaczmarska Justyna oraz Majka Marcin.

Pani Dyrektor Małgorzata Wojtysiak wręczyła również dyplomy absolwentom, którzy uzyskali 100% frekwencję, reprezentowali szkołę w konkursach, olimpiadach i zawodach sportowych, honorowo oddawali krew oraz aktywnie pracowali w Samorządzie Uczniowskim i radiowęźle.

Część artystyczną uświetniły i dopełniły występy: Orkiestry „Wood & Brass Band", w składzie, której wystąpili uczniowie klasy II LA a także Gabrieli Kowalskiej, Mai Rogowskiej, księdza Waldemara, Pauliny Cieplak, Michała Lewandowskiego, Martyny Styborskiej. W imieniu uczniów naszej szkoły pożegnali absolwentów Karolina Kwiatkowska i Jakub Hankus z klasy II LA.

Po uroczystości nastąpiły ostatnie już spotkania z wychowawcami i kolegami z klasy, a po nich rozstania i towarzyszące im obietnice odwiedzin, spotkań klasowych, podtrzymywania szkolnych znajomości i przyjaźni. Czas spędzony w szkole dla tegorocznych maturzystów dobiegł już końca. Przed nimi nowe wyzwania, nowe pomysły, nowe drogi. Życzymy im wszystkim powodzenia nie tylko na maturze i egzaminach potwierdzających kwalifikacje zawodowe, ale i w dorosłym życiu!