Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 (26.08.2019)

Dnia 2 września 2019 roku odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/2020 w Zespole Szkół nr 1 w Goleniowie.

W uroczystości, oprócz uczniów, rodziców, dyrekcji, grona pedagogicznego wzięli udział zaproszeni goście: Członkowie Zarządu Powiatu Goleniowskiego- Pan Bogusław Zaborowski i Pan Krzysztof Wasiluk, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Goleniowskiego – Pan Paweł Gulbinowicz, Radna Rady Powiatu Goleniowskiego – Pani Teresa Chodyko, Dyrektor Wydziału Oświaty i Sportu- Pani Renata Chomińska, Prezes Izby Rzemieślniczej Małej i Średniej Przedsiębiorczości, Starszy Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Goleniowie- Pan Władysław Jefremienko, Proboszcz Parafii pod wezwaniem Św. Katarzyny – Ksiądz Krzysztof Musiałek, Dyrektor Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Goleniowie -Pani Jolanta Musialska, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy – Pani Urszula Witkowska, Instruktor nauki zawodu IKEA industry w Goleniowie -Pan Dariusz Suchocki, Przedstawiciel Rady Rodziców Zespołu Szkół nr 1 w Goleniowie – Pan Robert Stefański

Rok szkolny 2019/2020 zapisze się w dziejach szkoły jako szczególny, a uroczysta inauguracja roku szkolnego jako wyjątkowo doniosła. Związane to jest z przekazaniem szkole sztandaru, którego powstanie z jednej strony zawdzięczamy inicjatywie naszej społeczności szkolnej, a z drugiej życzliwości osób i instytucji, które postanowiły wesprzeć finansowo ten szczytny cel. Należy tutaj wymienić Radę Rodziców Zespołu Szkół nr 1 w Goleniowie, Starostę Goleniowskiego - Pana Tomasza Stanisławskiego, Fundację Van Ansem, Pana Tomasza Wróblewskiego – Dyrektora Centrum Modelowania Przestrzennego, Panią Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 Małgorzatę Wojtysiak oraz nauczyciela naszej szkoły Pana Artura Ślązaka. W trakcie uroczystego przekazania sztandaru, honorowi goście umieścili na jego drzewcu pamiątkowe gwoździe, upamiętniając tym samym swoje życzliwe zaangażowanie w jakże ważne wydarzenie dla naszej szkoły. Po odebraniu sztandaru z rąk przedstawiciela Fundatorów, Pani Dyrektor naszej szkoły przekazała go uczniom. Sztandar został także poświęcony przez Proboszcza Parafii pw. Św. Katarzyny księdza Krzysztofa Musiałka. Uroczystość miała podniosły charakter i na pewno pozostanie na zawsze w pamięci całej społeczności szkolnej i zaproszonych gości.

Tradycyjnie odbyło się również uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych, którzy w wyniku postępowania rekrutacyjnego uzyskali najwyższą punktację jak również pasowanie uczniów klas pierwszych Branżowej Szkoły I Stopnia na ucznia w rzemiośle.

W tym roku naukę w szkole rozpoczęło 508 uczniów , z czego w I Liceum Ogólnokształcącym -119 uczniów w 4 klasach, Technikum Nr 1 -  259 uczniów w 8 klasach,  oraz w Branżowej Szkole I Stopnia -130 uczniów w 4 klasach.

Życzymy wszystkim uczniom wspaniałych wyników w nauce, a nauczycielom jak najwięcej zadowolenia z pracy dydaktyczno –wychowawczej.