Rekrutacja

Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu „Uczenie się przez całe życie”

Projekt Leonardo da Vinci

„Praktyki w Niemieckich hotelach - gwarancją wysokich kwalifikacji zawodowych młodych hotelarzy”.

ZASADY REKRUTACJI UCZESTNIKÓW STAŻU:

Rekrutacja uczestników projektu rozpocznie się w KWIETNIU  2013 roku. Przeprowadzi ją Pani Adrianna Guzikiewicz wraz z koordynatorem projektu Izabelą Dudziec. Ostateczna lista uczestników zostanie zatwierdzona przez koordynatora projektu. Rekrutacja zostanie zakończona wypełnieniem przez uczestnika  deklaracji uczestnictwa w projekcie. Dodatkowo zostanie utworzona lista rezerwowa. W przypadku rezygnacji z uczestnictwa w projekcie w pierwszych dwóch miesiącach trwania projektu, będzie mogła uczestniczyć kolejna osoba z listy rezerwowej.

Rekrutacja uczniów prowadzona będzie w oparciu o następujące narzędzia rekrutacyjne:

• analiza wyników nauczania za ostatni rok szkolny (wybór uczniów z najwyższą średnią ocen z przedmiotów zawodowych, zajęć praktycznych w hotelu i języka niemieckiego),
  • co najmniej ocena dobra z języka niemieckiego,
  • test kwalifikacyjny, uczniowie z najwyższą liczbą punktów,
  • rozmowa rekrutacyjna, odbywająca się w języku niemieckim, potwierdzona sporządzonym protokołem.Rozmowa będzie miała na celu zbadanie umiejętności uczniów w rozumieniu i posługiwaniu się podstawowymi zwrotami w języku niemieckim.

Uczniowie zainteresowani wyjazdem na staż złożą podania (wg podanego wzoru)  do dyrektora szkoły podpisane przez rodziców oraz zaopiniowane przez:

• nauczyciela języka niemieckiego,
  • wychowawcę,
  • nauczyciela przedmiotów zawodowych.

Test kwalifikacyjny będzie badał wiedzę i umiejętności uczniów z zakresu: rozumienia tekstu czytanego – tekst użytkowy  z zakresu słownictwa – życie codzienne, gramatyczno-leksykalne z zakresu podawania dat, wymiaru czasu itp, zastosowanie form gramatycznych i leksykalnych w poszczególnych kontekstach np. czasowników modalnych i deklinacji rzeczownika przez przypadki, podawania czasu zegarowego formalnie i nieformalnie oraz zastosowanie liczebników głównych itp.

Publikacja powstała w wyniku projektu zrealizowanego przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu „Uczenie się przez całe życie”. Publikacja odzwierciedla jedynie stanowisko autora. Komisja Europejska ani Narodowa Agencja nie ponoszą odpowiedzialności za umieszczoną w niej zawartość merytoryczną ani za sposób wykorzystania zawartych w niej informacji.