Wycieczka do Oltremare w Riccione w ramach projektu ERASMUS+ (09.04.2019)

Przy wsparciu programu Unii Europejskiej Erasmus+

7 kwietnia grupa uczestników projektu ERASMUS+ z Zespołu Szkół nr 1 w Goleniowie, pojechała na wycieczkę do parku rozrywki Oltremare Park w Riccione. Ten niezwykły park oferuje zwiedzającym wgląd w głąb morza i ziemi. Podzielony jest na 3 części: podróż w czasie, oceany i farmę zwierząt. Pierwsza część  daje zwiedzającym możliwość przeniesienia się do poszczególnych okresów ewolucji życia na naszej planecie: powstanie galaktyk, planet i gwiazd, wyginięcie dinozaurów, pojawienie się ssaków, topnienie lodowców i zmiany klimatyczne. W parku znajduje się mnóstwo akwariów z ciekawymi gatunkami ryb, a zwłaszcza konikami morskimi. Ogromną atrakcję stanowią także pokazy umiejętności łowieckim ptaków drapieżnych. Zwiedzający mogą zobaczyć orły, sokoły, sowy i sępy. Jednakże największą atrakcją parku Oltremare są delfiny, których popisy akrobatyczne poprzedzane są opowieściami o ich osobowości, potrzebach i życiu społecznym. Pokaz wywarł ogromne wrażenie, a uczniowie mogli także podziwiać te piękne zwierzęta w podziemnym akwarium. Dodatkowo, wszyscy zrobili mnóstwo zdjęć krokodylom, walabi (gatunek małych kangurów) oraz  papugom. Pogoda sprzyjała zwiedzającym. Wycieczka do Oltremare Park była niezapomnianym doświadczeniem.

On April 7th the ERASMUS+ group of students from Zespół Szkół nr 1 in Goleniów went on a trip to Oltremare Park in Riccione. This amazing theme park offers its guests insights into their planet and sea. It is divided into 3 main sections: Time Travel, Oceans and Animal Farm. Time Travel gives tourists a possibility to make an outstanding journey to particular periods of the evolution of life on our planet: the creation of galaxies, planets and stars, the extinction of dinosaurs, the appearance of mammals, the melting of glaciers and climate changes. There are also lots of aquariums with interesting species of fish, especially sea horses. A great attraction is a birds of prey demostration of their incredible fying and hunting abilities. The visitors can see eagles, falcones, owls and vultures. The biggest attraction however, is the Big Lagoon. Dolphins’ acrobatics are preceded by speeches about their needs, personality and social life. The show made a great impression. The students could also admire these beautiful animals in an underground aquarium. Everybody took a lot of pictures of crocodiles, a wallaby and parrots as well. The weather was perfect. It was a great experience.

ERASMUS+ „ STUDENT TRAININGS IN ITALY – AS A CHANCE FOR THE YOUNG  ON THE EUROPEAN LABOUR MARKET”.

Izabela Dudziec.