Wycieczka Stażystów projektu ERASMUS+ do Wenecji (08.04.2019)

Przy wsparciu programu Unii Europejskiej Erasmus+

18 uczniów wraz z opiekunami z Zespołu Szkół nr 1 w Goleniowie, w ramach projektu ERASMUS+ we Włoszech, pojechali na wycieczkę do Wenecji. Statkiem – tramwajem wodnym dopłynęli do Palazzo Ducle, tuż przy placu Placu Świętego Marka i spędzili 4 godziny zwiedzając tę słynną część Wenecji. Pani przewodnik ciekawie opowiedziała o historii Wenecji, jej zabytkach, maskach, pogodzie i trudnościach z jakimi zmagają się mieszkańcy.

Wenecja położona jest na 118 małych wyspach oddzielonych kanałami i połączonych ponad 400 mostami. Wyspy należą do płytkiej Laguny Weneckiej. Wenecja znana jest jako „Królowa Adriatyku”, „Pływające miasto”, „Miasto mostów” lub „Miasto kanałów”. Ze względu na swoją architekturę Wenecja wpisana jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Uczniowie zwiedzili Plac św. Marka, Bazylikę św. Marka, Piazzettę San Marco, Pałac Dożów i Wieżę Zegarową. Pogoda dopisała i wszyscy zrobili mnóstwo pamiątkowych zdjęć.

18 students from Zespół Szkół nr 1 in Goleniów carrying out the Erasmus+ project in Italy went on a trip to Venice on April 6th. They took a cruise ship from the Terminal Tronchetto to Palazzo Ducle and spent 4 hours visiting this part of beautiful Venice. A tour guide told them interesting stories about its history, monuments, masks, weather conditions and difficulties its residents have always had to deal with.

Venice is situated on a group of 118 small islands that are separated by canals and linked by over 400 bridges. The islands are located in the shallow Venetian Lagoon. Venice has been known as „Queen of Adriatic”, „City of Bridges”, „Floating City” or „City of Canals”. The lagoon and a part of the city are listed as a UNESCO World Heritage Site. Venice remains a very popular tourists destination, an iconic Italian city and has been ranked the most beautiful city in the world.

The students could visit Saint Mark’s Square, Saint Mark’s Basilica, the Doge Palace, Scuola Grande di San Rocco and Camponile di San Marco. The trip participants took lots of photos of beautiful buildings and canals.

ERASMUS+ „ STUDENT TRAININGS IN ITALY – AS A CHANCE FOR THE YOUNG  ON THE EUROPEAN LABOUR MARKET”.

Izabela Dudziec.